Описание
| General Product Description* | |
| Size: | 8″ diameter & 40″ length |
| Permeate Flow: | 12,000 gpd (45.4 m3 /d) |
| Salt Rejection: | 99.6% (99.5% minimum) |
| Configuration: | Spiral Wound |
| Membrane Polymer: | Composite Polyamide |
| Product Use and Restrictions | |
| Maximum Applied Pressure: | 600 psig (4.14 MPa) |
| Maximum Chlorine Concentration: | < 0.1 ppm |
| Maximum Operating Temperature: | 113 °F (45 °C) |
| pH Range, Continuous (Cleaning): | 2-10.6 (1-12) |
| Maximum Feedwater Turbidity: | 1.0 NTU |
| Maximum Feedwater SDI (15 mins): | 5.0 |
| Maximum Feed Flow: | 75 gpm (17.0 m3 /h) |
| Maximum Pressure Drop for Each Element: | 15 psi (0.10 MPa) |
| *Please refer to standard testing conditions and details in the enclosed datasheet | |
| Тегло | 15 kg |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Добавяне на коментар
Solutions You Need, Technologies You Trust!
Hydranautics is one of the global leaders in membrane technology. We apply state-of-the-art technology to manufacture industry’s most advanced, high-performance membrane products.
